ارائه خدمات شنبه تا پنجشنبه 7:30 الی 13:30 

ارائه خدمات شنبه تا پنجشنبه 7:30 تا 14:30

برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی ویژه ناشنوایان در کتابخانه عمومی اندیشه آیت‌الله خامنه‌ای

به گزارش امور ارتباطات و روابط عمومی کانون ناشنوایان آذربایجان شرقی و به نقل از سایت اداره‌کل کتابخانه ‌های عمومی استان هرمزگان، کتابخانه عمومی اندیشه آیت‌الله خامنه‌ای بندرعباس با همکاری اداره‌کل بهزیستی این شهرستان، همه‌روزه با برگزاری کلاس‌های آموزشی در بخش ویژه ناشنوایانِ این مرکز فرهنگی، میزبان اعضای ناشنوا و کم‌شنوا است.

کبری میرحسینی، مسئول کتابخانه عمومی اندیشه آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فعالیت‌های این بخش در گفتگو با روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان بیان داشت: کتاب و کتابخوانی اگرچه برای همه امری ضروری، اما برای ناشنوایان واجب است.

وی اضافه کرد: از آنجا که ناشنوایان و کم‌شنوایان اغلب اطلاعات خود را از طریق حس بینایی و به صورت بصری دریافت می‌کنند، کتاب مهمترین ابزاری است که می‌تواند به گسترش دایره‌ لغات آنها کمک کند. این پیشرفت باعث افزایش اعتماد به‌ نفس و برقراری ارتباط با جامعه می‌شود و تأثیر فراوانی در بیرون آمدن آنها از انزوا خواهد داشت.

لیلا نظری، کتابدار بخش ناشنوایان این کتابخانه نیز در تشریح برنامه‌های درنظر گرفته شده برای این گروه؛ قصه‌گویی، نقاشی، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های کمک آموزشی ویژه ناشنوایان و کم‌شنوایان را از مهم‌ترین برنامه‌ها در این بخش عنوان کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کلاس‌های کمک آموزشی به صورت انفرادی و گروهی ویژه ناشنوایان توسط رابط بهزیستی و مترجم زبان اشاره در شیفت‌های صبح و عصر کتابخانه در بخش ویژه ناشنوایان برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید