ارائه خدمات شنبه تا پنجشنبه 7:30 الی 13:30 

ارائه خدمات شنبه تا پنجشنبه 7:30 تا 14:30

ثبت 4 مدال به نام ایران در روز نخست کشتی فرنگی ناشنوایان

به گزارش امور ارتباطات و روابط عمومی کانون ناشنوایان آذربایجان شرقی،کشتی فرنگی ناشنوایان ایران در روز نخست رقابت‌های این رشته در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در بیشکک قرقیزستان به 2 مدال نقره و 2 برنز رسید.

در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه 2023 در بیشکک قرقیزستان ، عصر امروز (چهارشنبه 17 اسفند) تیم ملی ایران در 5 وزن نخست موفق شد به 2 مدال نقره و 2 برنز دست پیدا کند. برای ایران در رقابت‌های امروز مسلم دهقانی و علی صدری مدال نقره و علی وطن‌پرست و بهنام زائرقرایی برنز گرفتند. نتایج کامل رقابت‌های فرنگی‌کاران ایران در روز نخست به شرح زیر است:

55 کیلوگرم؛ علی وطن‌پرست در دور نخست مقابل حریفی از قرقیزستان قرار گرفت و ضربه فنی شد. وی در دور دوم با نماینده قرقیزستان سرشاخ شد و با قدرت به پیروزی رسید. وطن‌پرست در کشتی فینال در حالی که از حریف ازبکستانی پیش بود، غافلگیر شد و به مدال برنز بسنده کرد.

63 کیلوگرم؛ مهدی صدری در دور اول مقابل رقیب قرقیزستانی به پیروزی رسید و در دور دوم برابر حریفی از قزاقستان شکست خورد تا به مدال نقره برسد. 72 کیلوگرم؛ علی کریمی‌نیا دور نخست را با حریفی از قزاقستان آغاز کرد و مقابل حریف کشتی‌بلد خود شکست خورد. وی در دور دوم به مصاف نماینده میزبان رفت و بار دیگر با شکست تشک را ترک کرد. کریمی‌نیا کشتی سومش را نیز به حریف مغولستانی واگذار کرد و دستش از رسیدن به مدال کوتاه ماند.

82 کیلوگرم؛ مسلم دهقانی در دور اول برابر فرنگی‌کار مغولستان به پیروزی رسید، در دور دوم برابر حریف قرقیزستانی نیز حریف قرقیز را شکست داد. دهقانی در کشتی پایانی مغلوب حریف قزاقستانی شد و به مدال نقره قناعت کرد.

97 کیلوگرم؛ بهنام زائر قراملکی در اولین کشتی خود مقابل حریفی از قرقیزستان ضربه فنی شد و در کشتی دوم نیز به حریف قزاقستانی باخت و برنزی شد.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه فردا (پنجشنبه) در 5 وزن دوم برگزار خواهد شد.

دکتر سعید خرازی سفیر ایران در قرقیزستان، دکتر پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون و جمعی از مسئولین در سالن برگزاری مسابقات حضور داشتند و نظاره گر مسابقات بودند.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید